Od sierpnia do stycznia

Data publikacji 26.05.2011

Po wytężonym szkoleniu podstawowym, trwającym od sierpnia ubiegłego roku, podczas którego każdy ze 134 słuchaczy kompanii IV i VI musiał zdobyć wiedzę i ?

Od sierpnia do stycznia Po wytężonym szkoleniu podstawowym, trwającym od sierpnia ubiegłego roku, podczas którego każdy ze 134 słuchaczy kompanii IV i VI musiał zdobyć wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu prawa karnego i prawa wykroczeń, komunikacji interpersonalnej, prewencji, ruchu drogowego, informatyki, udzielania pierwszej pomocy, wyszkolenia strzeleckiego, a także taktyki i technik interwencji, przyszedł czas na weryfikację zdobytej przez nich wiedzy. Samo uczestnictwo w zajęciach nie wystarczy, aby zakończyć szkolenie i być policjantem. Punktualnie o godz. 8.00 rozpoczął się egzamin, którego celem było sprawdzenie, czy stan wiedzy słuchaczy jest na takim poziomie, aby mogli oni rozpocząć służbę w jednostkach terenowych Policji. Od sierpnia do stycznia Po 80 minutach wszystko stało się jasne. Analiza kart odpowiedzi stanowi najlepszy dowód na to, że czas przeznaczony na szkolenie nie poszedł na marne i opuszczający już dziś szkolne mury absolwenci zostali należycie przygotowani do pełnienia służby. Zapewne nie był to ich ostatni pobyt w pilskiej Szkole, ponieważ służba w Policji wymaga od każdego policjanta ciągłego wzbogacania wiedzy i doskonalenia umiejętności zawodowych. Okazją do tego są różnego rodzaju warsztaty i szkolenia specjalistyczne, których wiele realizowanych jest właśnie w Pile.

Od sierpnia do stycznia Od sierpnia do stycznia Od sierpnia do stycznia Od sierpnia do stycznia

autor: Robert Hampelski

(03.02.11)