Halo, tu Katowice!

Data publikacji 26.05.2011

Jest to interaktywna komunikacja multimedialna, realizowana za pomocą specjalistycznego sprzętu. Polega na przesyłaniu z dużą prędkością obrazu ...

Halo, tu Katowice! Jest to interaktywna komunikacja multimedialna, realizowana za pomocą specjalistycznego sprzętu. Polega na przesyłaniu z dużą prędkością obrazu oraz dźwięku w czasie rzeczywistym pomiędzy odległymi lokalizacjami. Halo, tu Katowice! Mowa oczywiście o wideokonferencji, która odbyła się pomiędzy naszą Szkołą a Szkołą Policji w Katowicach. W pokazie, dzięki któremu mogliśmy widzieć się i słyszeć nawzajem, uczestniczyli kierownicy komórek organizacyjnych z obydwu jednostek.

Halo, tu Katowice! Dzięki specjalnemu sprzętowi POLYCOM HDX 8000, w skład którego wchodzi m.in.: 52 calowy ekran, mikrofon, ruchoma kamera, która zapamiętuje 99 pozycji ustawień, co umożliwia np. dokładne pokazanie mówiącej w danej chwili osoby, mogliśmy przywitać kolegów z drugiego końca Polski.

Nasza placówka, podobnie jak inne szkoły policyjne oraz wszystkie komendy wojewódzkie, otrzymała z Komendy Głównej Policji zestawy sprzętu do przeprowadzania wideokonferencji. Przyczyni się to z pewnością do obniżenia kosztów wyjazdów służbowych, ułatwi komunikację wewnętrzną pomiędzy jednostkami czy też zwiększy dostęp do ciekawych seminariów, warsztatów praktycznych, narad służbowych, które dzięki temu systemowi będą mogły być oglądane przez funkcjonariuszy w macierzystych jednostkach.

autor: Anna Fons

(28.01.11)