Nie ma jak praktyka

Data publikacji 26.05.2011

Często, nie tylko w szkole, słyszymy zdanie: "teoria - teorią, a praktyka - praktyką". Ma ono zastosowanie, nie tylko w przypadku ...

Nie ma jak praktyka Często, nie tylko w szkole, słyszymy zdanie: "teoria - teorią, a praktyka - praktyką". Ma ono zastosowanie, nie tylko w przypadku nauki języków obcych, ale w życiu codziennym. Praktyka, jak wiadomo, czyni mistrza i mogła się o tym przekonać ostatnia grupa słuchaczy kursu podstawowego z kompanii IV, którzy właśnie zakończyli 5-dniowe praktyki w jednostkach Policji w województwie zachodniopomorskim. 37 policjantów z naszej Szkoły zadbało o bezpieczeństwo na ulicach Szczecina, Kamienia Pomorskiego i Barlinka. Nie ma jak praktyka Funkcjonariusze patrolowali miejsca zagrożone przestępczością, monitorowali ruch drogowy, a także interweniowali w sytuacjach naruszenia prawa. Było to kilka dni intensywnej pracy i nauki poprzez praktykę. Z pewnością był to też czas weryfikacji wiedzy i umiejętności zdobytych podczas szkolenia. Nasi policjanci spisali się bardzo dobrze, o czym informują lokalne media. W weekendowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" ukazała się wzmianka o przyjeździe funkcjonariuszy do Szczecina. Informacja o praktykach pojawiła się również na stronie Urzędu Miasta w Barlinku.

autor: Anna Fons

(26.01.11)