Rzecznicy dyscyplinarni

Data publikacji 26.05.2011

Kursy specjalistyczne dla rzeczników dyscyplinarnych realizowane są w Szkole od stycznia 2008 r. Program szkolenia obejmuje wiadomości, które ...

Rzecznicy dyscyplinarni Kursy specjalistyczne dla rzeczników dyscyplinarnych realizowane są w Szkole od stycznia 2008 r. Program szkolenia obejmuje wiadomości, które w niezbędnym zakresie przygotowują (teoretycznie i praktycznie) policjanta - rzecznika dyscyplinarnego do prowadzenia postępowań dyscyplinarnych i czynności wyjaśniających. Rzecznicy dyscyplinarni Na kurs kierowani są policjanci, którzy pełnią funkcję lub przewidziani są do pełnienia funkcji rzecznika dyscyplinarnego w swoich jednostkach terenowych.

Dziś zakończyła się pierwsza w tym roku edycja tego kursu dla 19 policjantów z garnizonów: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. W charakterze prelegentów wystąpili: podinsp. Jacek Przygodzki ? ekspert Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji oraz podinsp. Tadeusz Niemira i podinsp. Piotr Ryżek.

autor: Krzysztof Opaliński

(21.01.11)