W tym roku szczególna

Data publikacji 26.05.2011

Jak co roku, tak również i w tym, w Szkole odbyła się odprawa służbowa podsumowująca realizację zadań służbowych za miniony rok. W tym roku była ona szczególna, ?

W tym roku szczególna Jak co roku, tak również i w tym, w Szkole odbyła się odprawa służbowa podsumowująca realizację zadań służbowych za miniony rok. W tym roku była ona szczególna, ponieważ wziął w niej udział Komendant Główny Policji, gen. insp. Andrzej Matejuk.

Po uroczystym meldunku, Komendant Szkoły, insp. Jerzy Powiecki przywitał wszystkich zgromadzonych, wśród których obecni byli kadra, funkcjonariusze, pracownicy i słuchacze Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta Szkoły nadzorujący pion dydaktyczny, insp. Witold St. Majchrowicz, który szczegółowo omówił realizację zadań wynikających z głównych kierunków pracy szkoleniowej. Komendant przedstawił realizację zadań związanych z rozbudową bazy dydaktycznej, pracą w zespołach pedagogicznych, czy związanych z adaptacją zawodową policjantów, będących w okresie służby przygotowawczej. W treści sprawozdania nie zabrakło też informacji dotyczących organizacji zawodów o zasięgu ogólnokrajowym (Ogólnopolski Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi), doboru do służby w Policji, działalności kulturalno-oświatowej, wolontaryjnej, współpracy Szkoły zarówno z jednostkami Policji, jak i z podmiotami pozapolicyjnymi.

Swoje sprawozdanie przedstawił również Zastępca Komendanta nadzorujący pion logistyczny, podinsp. Roman Gryczka. Komendant omówił zrealizowane zadania w zakresie remontów, gospodarki: nieruchomościami, mieszkaniowej, mundurowej, uzbrojenia, techniki specjalnej, szkoleniowo-dydaktycznej czy biurowej. Nie zabrakło też wniosków dotyczących zadań związanych z zamówieniami publicznymi, gospodarką żywnościową, archiwizacją dokumentów czy łącznością i obsługą informatyczną. Komendant Gryczka przedstawił także główne kierunki działalności finansowej Szkoły.

W tym roku szczególna Na zakończenie, do poruszanych podczas odprawy kwestii odniósł się Komendant Główny Policji, gen. insp. Andrzej Matejuk. Na wstępie podziękował wszystkim policjantom i pracownikom za realizację nałożonych na Szkolę zadań w roku ubiegłym. Wysoko ocenił wkład Szkoły, zarówno pod względem kształcenia policjantów kursów zawodowych podstawowych i funkcjonariuszy na kursach specjalistycznych, jak również pod względem zaangażowania w realizację dwóch etapów szkolnych procesu doboru do służby w Policji, w których w ubiegłym roku wzięło udział 7.657osób.

W dalszej części swojego wystąpienia, Komendant Główny Policji odniósł się do priorytetów, które zostały sformułowane na lata 2010-2012, a które dotyczą m.in. wzrostu zadowolenia obywateli z jakości pracy policjantów oraz eliminacji zachowań szczególnie uciążliwych społecznie, poprawy bezpieczeństwa w związku z przebiegiem imprez masowych, podniesienia jakości czynności prowadzonych na miejscu przestępstwa i wykroczenia, poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W bieżącym roku zaplanowano przyjęcie ok. 4 tys. osób do służby w Policji. Intensyfikacji również ulegną działania przygotowujące polską Policję do mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. W tym celu przewidziane zostały do realizacji kolejne kursy specjalistyczne, natomiast do obsady Centrum Dowodzenia Operacją i Centrum Wymiany Informacji ?EURO 2012? ma zostać skierowanych 20 policjantów ze Szkoły.

Na zakończenie gen. insp. Andrzej Matejuk odniósł się do kwestii związanych z budżetem na rok bieżący. Pan Komendant Główny określił go na lepszym poziomie niż ubiegłoroczny. Prowadzone też są prace związane ze zmianami umów, m.in. w zakresie obsługi systemów informatycznych. Zmiany te w znaczny sposób pozwolą na zaoszczędzenie przeznaczanych rokrocznie na ten cel wielu milionów złotych. W planach jest również podjęcie działań polegających na modyfikacji szkolenia zawodowego podstawowego poprzez skrócenie jego części teoretycznej i wydłużeniu części praktycznej.

W tym roku szczególna W tym roku szczególna W tym roku szczególna W tym roku szczególna
  W tym roku szczególna W tym roku szczególna

autor: Waldemar Hałuja

(21.01.11)