Taktyka i techniki przesłuchań

Data publikacji 26.05.2011

Taktyka i techniki przesłuchań Zakończył się pierwszy w tym roku kurs specjalistyczny dla policjantów służby kryminalnej i śledczej z zakresu taktyki i technik przesłuchań. Wzięło w nim udział 15 funkcjonariuszy służby kryminalnej z garnizonów: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.
W trakcie 5-dniowego szkolenia jego uczestnicy kształcili umiejętności na zajęciach praktycznych z zakresu planowania i przygotowywania przesłuchań, nawiązywania kontaktu z przesłuchiwanym, prowadzenia rozmów, sposobów wykrywania kłamstw i prowadzenia przesłuchań.
Od 2005 r. przeszkoliliśmy na tego typu kursach (ponad 90 edycji) blisko 1300 osób, w tym także funkcjonariuszy Straży Granicznej.
W tym roku planujemy realizację kolejnych dziewięciu takich kursów.

Taktyka i techniki przesłuchań Taktyka i techniki przesłuchań Taktyka i techniki przesłuchań

autor: Krzysztof Opaliński

(17.01.11)