Po słonecznej świata stronie

Data publikacji 06.06.2011

Po słonecznej świata stronie Aby choć na chwilę zapomnieć o deszczowej aurze, która nastała za oknem, proponujemy Państwu odwiedzenie szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?, w której otwarto nową wystawę. Nosi ona tytuł ?Po słonecznej świata stronie? i zaprezentowane na niej zostały prace malarskie trzech słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile - pań: Krystyny Bednarek, Aleksandry Gromadzińskiej i Marii Starszak.

Po słonecznej świata stronie W wernisażu wystawy uczestniczyli: komendant Szkoły, insp. Jerzy Powiecki, zastępca komendanta, insp. Witold St. Majchrowicz, kadra oraz zaproszeni goście, w tym mieszkańcy Piły. Na wystawie, zgodnie z jej tytułem, możemy zobaczyć pełne kolorów pejzaże, martwą naturę i abstrakcję. Autorki dzieł (z wykształcenia dwie panie są inżynierami budownictwa, natomiast jedna jest pielęgniarką) zgodnie twierdzą, że malowanie daje im spokój i wyciszenie. Po słonecznej świata stronie Dzięki swojej twórczości potrafią dostrzec piękno w najdrobniejszej rzeczy, są bardziej wrażliwe na szczegóły otaczającego świata. Artystki należą do grupy PLASTYKA założonej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Pile, współpracują też z Grupą Plastyczną ATELIER w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, a także ze znaną artystką ? plastykiem Ewą Podolak.

Wystawa będzie czynna do końca listopada. Serdecznie zapraszamy.

Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie Po słonecznej świata stronie

autor: Anna Fons

(18.11.10)