Kimkolwiek jesteś, bądź dobry

Data publikacji 06.06.2011

"Kimkolwiek jesteś, bądź dobry". Tak miał mawiać jeden z najsłynniejszych prezydentów - Abraham Lincoln. Jego słowa są bardzo optymistyczne i dają nadzieję ...

Kimkolwiek jesteś, bądź dobry "Kimkolwiek jesteś, bądź dobry". Tak miał mawiać jeden z najsłynniejszych prezydentów - Abraham Lincoln. Jego słowa są bardzo optymistyczne i dają nadzieję na to, że każdy może się zmienić jeśli tylko zapragnie, bo dobroć wyświadczana drugiemu człowiekowi wraca do adresata z co najmniej zdwojoną siłą. Doświadczają tego z pewnością słuchacze - wolontariusze z kompanii IV i VI kursu podstawowego, którzy odwiedzili Odział Dziecięcy Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile. Policjanci, na czele z wykładowcą Zakładu Prawa podinsp. Zbigniewem Boguszem oraz opiekunem Samorządu Szkolnego Słuchaczy - podinsp. Wojciechem Thielem, zawieźli maskotki, kolorowani, kredki i książeczki. Funkcjonariusze odwiedzili Kimkolwiek jesteś, bądź dobry zarówno młodsze jak i starsze maluchy. W radosnej atmosferze, w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" czytali maluchom bajki. Oprócz tego razem z milusińskimi rysowali, prowadzili interaktywne zabawy, kolorowali i śpiewali piosenki. Nie zabrakło też opowieści o pracy Policji. Jak zawsze wizyta funkcjonariuszy wywołała wiele radości, pozytywnego zamieszania i zaciekawienia wśród małych pacjentów i ich najbliższych.

Kimkolwiek jesteś, bądź dobry Kimkolwiek jesteś, bądź dobry Kimkolwiek jesteś, bądź dobry Kimkolwiek jesteś, bądź dobry

autor: Anna Fons

(22.10.10)