Z Malborka do Piły - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Z Malborka do Piły

Data publikacji 06.06.2011

W ubiegłorocznym Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi KLASA POLICYJNA ROKU 2009, ich reprezentacja ...

Z Malborka do Piły W ubiegłorocznym Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi KLASA POLICYJNA ROKU 2009, ich reprezentacja walczyła zaciekle o każdy punkt. W klasyfikacji ogólnej Turnieju zajęli XI miejsce. Mowa oczywiście o drużynie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Wczoraj gościliśmy z tej właśnie szkoły grupę uczniów z klas pierwszych o profilu policyjnym. Goście zapoznali się z historią Szkoły i jej budynku. W szkolnej galerii sztuki ?Akwarium? i auli obejrzeli zabytkowe witraże. Zajrzeli również do biblioteki, w której zapoznali się z bogatym księgozbiorem, w którym, oprócz fachowej literatury m.in. z prawa, musztry czy kryminalistyki, odnaleźć można bajki dla najmłodszych, które policjanci - wolontariusze czytają dzieciom w szpitalach w ramach ogólnopolskiej akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?. Uczniowie zwiedzili także sale oględzinowe i tematyczne, gdzie wykonali pamiątkową daktyloskopię oraz zapoznali się z różnymi rodzajami śladów, które można ujawnić na miejscu zdarzenia.

Z Malborka do Piły Z Malborka do Piły Z Malborka do Piły Z Malborka do Piły

autor: Anna Fons

(20.10.10)