Obopólna radość

Data publikacji 06.06.2011

Kolejna wizyta szkolnych wolontariuszy do Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym ...

Obopólna radość Kolejna wizyta szkolnych wolontariuszy do Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Pile, sprawiła wielką radość 35 podopiecznym tej placówki. Również słuchacze zostali bardzo mile zaskoczeni serdecznym przyjęciem oraz staropolskim poczęstunkiem. W trakcie pobytu przekazaliśmy upominki przygotowane przez samorząd szkolny słuchaczy oraz zwiedziliśmy siedzibę Centrum.

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas ma bardzo wiele obszarów działania. Szczegółowe cele działalności Domu to m.in.: integracja społeczna, rehabilitacja społeczna i zawodowa, dążenie do integracji ze środowiskiem lokalnym, z którego wywodzą się uczestnicy, świadczenie usług socjalnych i opiekuńczych.

Obopólna radość W zależności od zainteresowania uczestników, zajęcia w placówce realizowane są poprzez terapię zajęciową w pracowniach: stolarsko-ślusarskiej, komputerowo-rękodzielniczej, artystycznej, krawieckiej i gospodarstwa domowego. Wolontariusze w niebieskich mundurach odwiedzili też utworzone w Centrum w 2002 r. przedszkole niepubliczne. Wizyta była dużym przeżyciem dla obu stron. Dziękujemy w imieniu wszystkich potrzebujących wszystkim tym, którzy swoim czasem, talentem, czy też ofiarami materialnymi wspierają tę pomoc.

Obopólna radość Obopólna radość Obopólna radość Obopólna radość

autor: Wojciech Thiel