O kryminalistyce i nie tylko

Data publikacji 06.06.2011

Jak działa pędzel magnetyczny, do czego służy argentorat, w jaki sposób zabezpieczyć ślad osmologiczny i co to są tajemnicze minucje. Dla wtajemniczonych i tych ...

O kryminalistyce i nie tylko Jak działa pędzel magnetyczny, do czego służy argentorat, w jaki sposób zabezpieczyć ślad osmologiczny i co to są tajemnicze minucje. Dla wtajemniczonych i tych, co spotykają się z tym wszystkim na co dzień to chleb powszedni, ale dla uczniów klasy III L/c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, którzy dzisiaj odwiedzili naszą Szkołę, to nowe i odkrywcze pojęcia.
Podczas wizyty młodzież poznała także historię Szkoły i jej budynku, obejrzała sale oględzinowe i tematyczne. Zajrzała na strzelnicę, gdzie poznała rozmaite rodzaje broni używane przez Policję, odkryła tajemnice ?drzewa sandałowego? oraz zapoznała się z księgozbiorem szkolnej Biblioteki. Goście zwiedzili także galerię sztuki ?Akwarium? i poznali tajniki działania urządzenia biometrycznego. Oczywiście, jak na każdą wycieczkę przystało, uczniowie wykonali pamiątkową daktyloskopię oraz zapoznali się z zawartością walizki kryminalistycznej i rodzajami śladów, które można ujawnić na miejscu zdarzenia.

O kryminalistyce i nie tylko O kryminalistyce i nie tylko O kryminalistyce i nie tylko O kryminalistyce i nie tylko

autor: Anna Fons

(08.10.10)