IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

Data publikacji 03.06.2011

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego Częstochowa, jak co roku, była gospodarzem IX Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego. Tradycyjnie już, nasza Szkoła włączyła się w te uroczystości. W pielgrzymce autokarowej wzięli udział, poza kapelanem Szkoły ks. dr. Władysławem Nowickim, funkcjonariusze, pracownicy Policji i ich rodziny oraz poczet sztandarowy.

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska PolicyjnegoW Spotkaniach uczestniczył komendant główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, a także delegacje jednostek organizacyjnych Policji, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, instytucji, organizacji i stowarzyszeń. W samo południe, spod częstochowskiej katedry p.w. Świętej Rodziny przy dźwiękach policyjnej orkiestry, poczty sztandarowe i zaproszeni goście, wyruszyli w kierunku jasnogórskiego klasztoru, wzbudzając duże zainteresowanie przechodniów. Po drodze złożono wiązanki kwiatów przy pomniku błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz Nieznanego Żołnierza. W tym miejscu w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej odczytano apel poległych oraz oddano salwę honorową.

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska PolicyjnegoNastępnie odbyła się msza święta w intencji środowiska policyjnego koncelebrowana przez naczelnego kapelana Policji ks. prałata Sławomira Żarskiego, w której uczestniczyli także kapelani policyjni, chór i orkiestra. Z okazji XX rocznicy powstania NSZZ Policjantów odbyło się uroczyste poświęcenie i wręczenie związkowego sztandaru. Uczestnicy pielgrzymki modlili się także w Kaplicy Matki Boskiej przy płasokrzeźbie Gloria Victis w intencji 12 tysięcy policjantów pomordowanych na Wschodzie oraz przed cudownym Obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski w intencji Policji.

IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego IX Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

autor: Anna Fons

(27.09.10)