Awanse i wyróżnienia

Data publikacji 03.06.2011

W szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?, przy udziale Komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego, kierownictwa oraz zaproszonych gości, odbyło się uroczyste wręczenie ...

Awanse i wyróżnienia W szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?, przy udziale Komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego, kierownictwa oraz zaproszonych gości, odbyło się uroczyste wręczenie medali i odznaczeń państwowych policjantom oraz pracownikom Szkoły, przyznanych w bieżącym roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ponadto wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz listy pochwalne za wzorową służbę i pracę od Komendanta Głównego Policji, Komendanta Szkoły Policji i Starosty Pilskiego policjantom i pracownikom, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości obchodów Święta Policji w dniu 21 lipca br.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył:

• Złotym medalem ?Za Długoletnią Służbę?
  • podinsp. w stanie spoczynku Józefa Pankiewicza
    asp. szt. Sławomira Jurczyńskiego
    panią Barbarę Potecką
  • Srebrnym medalem ?Za Długoletnią Służbę?
  • mł. insp. Ewę Cierach
    podinsp. Mariusza Staronia

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył:

• Złotą odznaką ?Zasłużony Policjant?
  • nadkom. Wojciecha Misia
  • Srebrną odznaką ?Zasłużony Policjant?
  • podinsp. Leszka Gruntkowskiego
    asp. szt. Leszka Szplita
  • Brązową odznaką ?Zasłużony Policjant?
  • podinsp. Katarzynę Salachnę - Konstanciuk
    podinsp. Jacka Słońskiego
    nadkom. Waldemara Szilke

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne otrzymali dzisiaj z rąk Komendanta następujący funkcjonariusze:

• na stopień nadkomisarza Policji
  • kom. Ryszard Przewoźniak
    kom. Tomasz Ratajczak
  • na stopień aspiranta Policji
  • mł. asp. Kamil Patyniak

W trakcie uroczystości Komendant Szkoły wręczył także policjantom i pracownikom listy pochwalne i podziękowania za dotychczasową pracę i służbę:

• Komendanta Głównego Policji:
  • podinsp. Jackowi Słońskiemu
    nadkom. Marzenie Brzozowskiej
    nadkom. Leszkowi Koźmińskiemu
  • Starosty Pilskiego:
  • podkom. Markowi Makowskiemu
  • Komendanta Szkoły Policji w Pile:
  • pani Elżbiecie Gryńko
    pani Grażynie Jabłońskiej

Awanse i wyróżnienia Komendant Szkoły uhonorował również pamiątkowym dyplomem z okazji 20-lecia służby w Policji kom. Marka Rozwoda.
Odznaczonych i wyróżnionych, oprócz zaszczytu otrzymania podziękowań za dotychczasową służbę i pracę spotkały ciepłe słowa oraz życzenia wielu owocnych lat w pracy i służbie w Policji, w zdrowiu, poczuciu spełnienia i zadowolenia. Niech takie chwile zapadną w pamięci i posłużą jako motywacja do pozytywnego postrzegania zadań stojących przed nami w życiu.

Awanse i wyróżnienia Awanse i wyróżnienia Awanse i wyróżnienia Awanse i wyróżnienia

autor: Agnieszka Kozłowska-Kordy

(16.09.10)