Przyjacielska wizyta

Data publikacji 03.06.2011

Od kilku lat członkowie szkolnego koła PTTK ?TRAMPOOL? współpracują z policyjnymi turystami z Pułtuska. W miniony weekend gościliśmy ...

Przyjacielska wizyta Od kilku lat członkowie szkolnego koła PTTK ?TRAMPOOL? współpracują z policyjnymi turystami z Pułtuska. W miniony weekend gościliśmy przedstawicieli koła PTTK ?TRAMP? z polskiej ?Wenecji Północy? albo ?Wenecji Mazowsza? - tak popularnie mówi się o Pułtusku.
W pierwszy popołudniowy dzień pobytu grupa z najwyższego piętra hotelu Gromada podziwiała wspaniałą panoramę Piły. Dzień drugi rozpoczął się od zwiedzania muzeum najbardziej znamienitego pilanina - Stanisława Staszica. Dzień ten stał jednak pod znakiem Wału Pomorskiego. Zwiedziliśmy Jastrowie (miejsce pobytu Leona Kruczkowskiego, którego wspomnienia zaowocowały napisaniem ?Pierwszego dnia wolności?), Podgaje, gdzie zapaliliśmy znicz przy pomniku spalonych polskich żołnierzy, Szczecinek - z największą na Pomorzu Zachodnim kamienną drogą krzyżową oraz Borne Sulinowo. Ostatni dzień pobytu został poświęcony na zwiedzanie Szkoły oraz pokazanie najpiękniejszych miejsc w Pile.
Dziękujemy bardzo tym wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu oraz uatrakcyjnieniu pobytu gości.

Przyjacielska wizyta Przyjacielska wizyta Przyjacielska wizyta

autor: Wojciech Thiel