W policyjnym mundurze

Data publikacji 03.06.2011

24 lipca polska Policja obchodzi swoje święto. Jego obchody miały miejsce już dziś w Pilskim Domu Kultury. Odbyły się one pod patronatem Starosty Pilskiego Tomasza Bugajskiego ...

W policyjnym mundurze 24 lipca polska Policja obchodzi swoje święto. Jego obchody miały miejsce już dziś w Pilskim Domu Kultury. Odbyły się one pod patronatem Starosty Pilskiego Tomasza Bugajskiego i wzięli w nich udział funkcjonariusze i pracownicy Szkoły Policji, Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz zaproszeni goście.

Z obchodami policyjnego święta łączą się nierozerwalnie odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe ? oficerskie, aspiranckie i podoficerskie.

Komendant Główny Policji z okazji Święta Policji wyróżnił nagrodą pieniężną:

• nadkom. Marzenę Brzozowską,
  • podinsp. Jacka Słońskiego

Komendant Główny Policji ? z dniem 24 lipca ? mianował:

podinspektorem Policji (przedterminowo)

• nadkom. Romana Gryczkę

młodszym inspektorem Policji

• podinsp. Ewę Cierach

podinspektorem Policji

• nadkom. Alinę Dowejko
  • nadkom. Krzysztofa Sawickiego

Komendant Szkoły Policji w Pile na stopień nadkomisarza Policji mianował:

• kom. Wojciecha Misia
  • kom. Piotra Herbowskiego
  • kom. Jerzego Siwka
  • kom. Tomasza Ratajczaka
  • kom. Ryszarda Przewoźniaka

Komendant Główny Policji na stopień komisarza (przedterminowo) Policji mianował:

• podkom. Marka Rozwóda

Z dniem 24 lipca Komendant Szkoły Policji w Pile mianował policjantów na wyższe stopnie w korpusie aspirantów i podoficerów:

na stopień starszego aspiranta Policji:

• asp. Mariusza Wiśniewskiego

na stopień aspiranta Policji:

• Katarzynę Budzyńską
  • Wojciecha Kura
  • Kamila Patyniaka

Komendant Szkoły Policji w Pile za długoletnią i wzorową pracę uhonorował listami pochwalnymi pracowników Policji:

• pana Eugeniusza Badurę
  • pana Stanisława Baranowicza
  • panią Anitę Budną
  • pana Sławomira Czerkowskiego
  • panią Lucynę Gruntkowską
  • panią Elżbietę Gryńko
  • panią Grażynę Jabłońską
  • panią Grażynę Jankiewicz
  • pana Tadeusza Jeżewskiego
  • pana Leszka Matuszczaka
  • panią Barbarę Potecką

Starosta Pilski za działalność charytatywną wyróżnił nagrodą rzeczową podinsp. Wojciecha Thiela.

Listy pochwalne od Starosty Pilskiego otrzymali:

• nadkom. Jacek Czechowski
  • podkom. Artur Kulczak
  • asp. sztab. Waldemar Lijewski
  • asp. Marek Makowski
  • pani Anna Fons

W uroczystościach wzięli udział m.in. Wicewojewoda Wielkopolski, pan Przemysław Pacia, Starosta Pilski, pan Tomasz Bugajski, Wiceprezydent Piły, pan Paweł Dahlke, komendanci powiatowi Policji, przedstawiciele służb mundurowych regionu, burmistrzowie i wójtowie powiatu, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele związków zawodowych, stowarzyszeń, mediów oraz instytucji kulturalnych.

W policyjnym mundurze W policyjnym mundurze W policyjnym mundurze W policyjnym mundurze

autor: Anna Fons

(21.07.10)