Byczo jest

Data publikacji 03.06.2011

Ma w sobie cechy prawdziwego zodiakalnego Byka. Po pierwsze artystyczną duszę, po drugie zamiłowanie do gotowania, po trzecie wrażliwość i ...

Byczo jest Ma w sobie cechy prawdziwego zodiakalnego Byka. Po pierwsze artystyczną duszę, po drugie zamiłowanie do gotowania, po trzecie wrażliwość i pogodę ducha. Tą szczęśliwą osobą jest Joanna Pietrzak - specjalista Sekcji Żywnościowej naszej Szkoły. Pani Joanna, znana jest w Szkole ze swych rozlicznych talentów. Śpiewa od IV klasy szkoły podstawowej, kiedy to została zaangażowana do dziecięcego zespołu muzycznego Muchomorki, który występował pod opieką samego Aleksandra Korkowicza - dziś prezesa Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile. Byczo jest Od 15 lat Joanna śpiewa sopranem w Chórze Świętej Cecylii w kościele p.w. Świętej Rodziny w Pile. Wszyscy też doskonale pamiętają Jej występ podczas obchodów Dnia Kobiet w Szkole, kiedy brawurowo wykonała piosenkę Być kobietą z repertuaru Alicji Majewskiej. Zamiłowanie do muzyki odziedziczyła po tacie, który był perkusistą. Także dzieci naszej bohaterki mają słuch muzyczny, starszy syn gra na bębnach afrykańskich, młodszy uczestniczy w zajęciach tanecznych. Jak mówi Joanna, kieruje się w życiu słowami Goethego: Gdzie słychać śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają, źli ludzie wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają. Pani Joanna uwielbia również gotować i kosztować rozmaitych potraw. Jej specjalnością są eskalopki ze szpinakiem i pełne słodkości deserowe tirramisu. Lubi spędzać czas w gronie rodzinnym, najlepiej na łonie natury i z książką w ręku. Uwielbia także dobre kino, a jej ulubionymi aktorami są Nicolas Cage i Russell Crow. Odpoczywa i relaksuje się ćwicząc jogę razem z koleżankami z pracy, wśród których ma opinię osoby pogodnej, życzliwej i zawsze uśmiechniętej.

autor: Anna Fons

(16.07.10)