Samodzielną służbę czas zacząć

Data publikacji 03.06.2011

Samodzielną służbę czas zacząć Zima, wiosna, lato ? te trzy pory roku towarzyszyły wytężonej nauce na kursie podstawowym, który dzisiaj dobiegł końca dla 132 słuchaczy kompanii IV i VI. Od 12 stycznia tego roku słuchacze reprezentujący przede wszystkim garnizony dolnośląski i wielkopolski, zdobywali wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu prewencji, ruchu drogowego, prawa karnego i prawa wykroczeń, komunikacji interpersonalnej, informatyki, udzielania pierwszej pomocy, wyszkolenia strzeleckiego, a także taktyki i technik interwencji. Jeszcze niedawno, jako słuchacze w ramach praktyki, pełnili służby pod opieką wykładowców. Dzisiaj, już jako absolwenci szkolenia podstawowego zawodowego, wracają do jednostek, by rozpocząć w pełni samodzielną i odpowiedzialną służbę. Przeprowadzony dziś egzamin, stanowił weryfikację wiedzy nabytej przez słuchaczy, a jego zaliczenie to rodzaj przepustki, dającej faktyczny początek prawdziwej policyjnej karierze.

Samodzielną służbę czas zacząć Samodzielną służbę czas zacząć Samodzielną służbę czas zacząć

autor: Artur Godlewski

(07.07.10)