Sympozjum Poligraferów

Data publikacji 02.06.2011

W ubiegły tygodniu wykładowcy Szkoły kom. Piotr Herbowski z Zakładu Kryminalistyki oraz podinsp. Krzysztof Rudnicki z Zakładu Prawa uczestniczyli w  ...

Sympozjum Poligraferów W ubiegły tygodniu wykładowcy Szkoły kom. Piotr Herbowski z Zakładu Kryminalistyki oraz podinsp. Krzysztof Rudnicki z Zakładu Prawa uczestniczyli w Międzynarodowym Sympozjum Poligraferów pt. "Normy prawne i standardy branżowe w zakresie badań poligraficznych w wybranych krajach".

Organizatorem sympozjum, które zostało zorganizowane w Emowie w Centralnym Ośrodku Szkolenia ABW im. gen. Stefana Roweckiego Grota była Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Uczestniczyli w nim m.in. prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski (prorektor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji), prof. dr hab. Tadeusz Widła (kierownik Katedry Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego), prof. dr hab. Jan Widacki (dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego) oraz Dan Sosnowski (prezydent APA).

Sympozjum Poligraferów W konferencji uczestniczyli ponadto specjaliści reprezentujący wszystkie służby mundurowe oraz instytucje administracji państwowej, którzy na co dzień zajmują się praktycznym wykonywaniem badań z tej dziedziny, zarówno w sprawach kryminalnych, jak i kadrowych.

Prelegentami poza ww. osobami byli także zagraniczni goście Tuvia Shurany były szef poligraferów w izraelskich służbach specjalnych, Raymond Nelson twórca programu OSS-3 oraz przedstawiciel Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Litwy.

Przedstawiciel Szkoły, kom. Piotr Herbowski wygłosił referat pt. Problem wykorzystania wyników badań poligraficznych wykonywanych na podstawie art. 192a k.p.k.

Ostatni dzień czterodniowego sympozjum poświęcono na wypracowanie, w grupach roboczych, wstępnych wniosków dotyczących planowanych zmian w standardach prowadzenia badań poligraficznych w Polsce.

autor: Piotr Herbowski

(30.06.10)