Oszustwo ?na wnuczka?

Data publikacji 02.06.2011

Zakończyły się trzydniowe warsztaty szkoleniowe dotyczące zwalczania i przeciwdziałania oszustwom, ze zwróceniem szczególnej uwagi na metodę ?

Oszustwo ?na wnuczka? Zakończyły się trzydniowe warsztaty szkoleniowe dotyczące zwalczania i przeciwdziałania oszustwom, ze zwróceniem szczególnej uwagi na metodę ?na wnuczka?. Warsztaty to wspólna inicjatywa Szkoły Policji w Pile i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Przedsięwzięcie adresowane było do koordynatorów ds. zwalczania przestępczości związanej z oszustwami wydziałów kryminalnych komend wojewódzkich Policji.

Oszustwo ?na wnuczka? Warsztaty zostały zorganizowane m.in. w celu przygotowania do prawidłowego reagowania i prowadzenia działań operacyjno-wykrywczych w sprawach o przestępstwa oszustwa, rozpoznawania tego typu przestępstw, metod działania sprawców, typowania sprawców, kwalifikowania stanów faktycznych, jak również działań zapobiegawczych.

W charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele:

• Wydziału ds. Przestępczości Kryminalnej Biura Kryminalnego KGP: podinsp. Jan Mikołajczak - (naczelnik) i asp. Przemysław Pepliński (specjalista),
  • Biura Prewencji KGP - mł. asp. Artur Sypuła,
  • Wydziału Analizy Kryminalnej KGP - kom. Artur Kubiński (naczelnik),
  • Wydziału Techniki Operacyjnej KGP - podinsp. Robert Lasota (ekspert).

Z ramienia Szkoły referaty wygłosili wykładowcy: podinsp. Wiesław Malowany, kom. Leszek Bieliński oraz asp. Marek Makowski.

Ostatni dzień poświęcono zagadnieniom prawnym, które omówił Prokurator Rejonowy w Trzciance ? Radosław Gorczyński.

Oszustwo ?na wnuczka? Oszustwo ?na wnuczka? Oszustwo ?na wnuczka? Oszustwo ?na wnuczka?

autor: Leszek Bieliński

(23.06.10)