Zupełnie inaczej

Data publikacji 02.06.2011

W ostatnich dniach nauki, kiedy wszystkie sprawdziany zostały już zaliczone i czuć w powietrzu klimat wakacyjnej przygody, ...

Zupełnie inaczej W ostatnich dniach nauki, kiedy wszystkie sprawdziany zostały już zaliczone i czuć w powietrzu klimat wakacyjnej przygody, można wybrać się na wycieczkę. Wiadomo, podróże kształcą, a wycieczki pozwalają odkryć na nowo coś, co jest niekiedy bardzo blisko. Taki cel osiągnęli z pewnością uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, którzy dziś odwiedzili naszą Szkołę.

Zupełnie inaczejDzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o historii Szkoły i jej budynku. Obejrzały także wystawę policyjnych maskotek w bibliotece, szkolną aulę i ?drzewo sandałowe?. Zwiedziły sale pierwszej pomocy przedmedycznej, okazań oraz daktyloskopii, gdzie wykonane zostały pamiątkowe odbitki linii papilarnych. W pomieszczeniach oględzinowych Szkoły uczniowie mogli zapoznać się z kulisami pracy Policji. Duże wrażenie zrobiła także szkolna strzelnica, gdzie zaprezentowano im jednostki broni używane przez Policję.

Po raz kolejny okazało się, że warto czasami na nowo poznać rzeczy, które wydawałoby się są z nami od lat, tak jak np. ponad 80-letni budynek Szkoły, który kryje jeszcze wiele tajemnic.

Zupełnie inaczej Zupełnie inaczej Zupełnie inaczej

autor: Anna Fons