Fudusze unijne

Data publikacji 02.06.2011

Po raz kolejny gościliśmy w naszej Szkole funkcjonariusza Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji ...

Fudusze unijne Po raz kolejny gościliśmy w naszej Szkole funkcjonariusza Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji asp. Adama Wiącka, który dla słuchaczy kursu specjalistycznego z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej przeprowadził dwudniowe zajęcia w formie wykładu połączonego z dyskusją i wymianą informacji.

Przedmiotem zajęć były rodzaje dotacji, subwencji i funduszy celowych oraz zasady ich uzyskiwania, sposób korzystania ze wsparcia Wspólnoty, zakres współdziałania z podmiotami udzielającymi dotacji, kontrolno-nadzorczymi i instytucjami sektora finansowego. Prowadzący omówił mechanizmy sprawcze i sposoby działania sprawców przestępstw związanych z funkcjonowaniem dotacji i funduszy celowych oraz wykorzystaniem pomocy płynącej do naszego kraju z Unii Europejskiej. Ponadto scharakteryzował proces wykrywczy dotyczący tych przestępstw oraz wskazał na ograniczenia w dostępie do informacji objętych tajemnicą zawodową.

Atrakcyjny sposób przekazu, duża wiedza prowadzącego zajęcia oraz posiadane przez niego doświadczenie w omawianym zakresie pozwolą słuchaczom szkolenia na skuteczniejsze podejmowanie działań w swoich jednostkach.

autor: Krzysztof Opaliński

(16.06.10)