Mistrz Makowski

Data publikacji 02.06.2011

Od kilku miesięcy ćwiczy intensywnie w naszej szkolnej siłowni. Wyciskając kolejne setki kilogramów, wprawia w zdumienie młodych policjantów i kadrę, którzy ...

Mistrz Makowski Od kilku miesięcy ćwiczy intensywnie w naszej szkolnej siłowni. Wyciskając kolejne setki kilogramów, wprawia w zdumienie młodych policjantów i kadrę, którzy chętnie proszą go o konsultacje i odpowiedź na pytanie ?Jak pan tego dokonuje mając 64 lata??

Mistrz Makowski Takie wrażenie wywiera Zbigniew Makowski - wielokrotny mistrz olimpijski, świata, Europy i Polski weteranów w podnoszeniu ciężarów. To z pewnością sprawa zdrowego stylu życia, ćwiczeń i dążenia do przekroczenia kolejnej granicy, próbowania siebie i osiągania sukcesu. Mistrz Makowski A sukcesów na swoim koncie nasz bohater ma mnóstwo. Jak obliczył, miesięcznie przerzuca ok. 300 ton, a odkąd podnosi ciężary ? aż 50 tysięcy ton. Biorąc pod uwagę powyższe słowa, nie dziwi fakt, że w kwietniu br. pan Makowski, ważąc zaledwie 76 kg, podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów w Puławach został po raz siódmy Mistrzem Polski w wadze do 85 kg. Jakby tego było mało, przed kilkoma dniami z Mistrzostw Europy Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów zorganizowanych w austriackim Linzu przywiózł kolejny złoty medal (trzynasty wywalczony na mistrzostwach Europy). W obydwu zawodach nasz bohater uzyskał 90 kg w rwaniu i 110 kg w podrzucie.

Już za kilka miesięcy Zbigniew Makowski planuje wziąć udział w Mistrzostwach Świata Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów, które odbędą się w Ciechanowie oraz w Pucharze Europy w Podnoszeniu Ciężarów w Trzciance. Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne wspaniałe wyniki.

autor: Anna Fons

(21.05.10)