Warsztaty z tymczasowego zajęcia mienia

Data publikacji 02.06.2011

Zakończyła się kolejna w bieżącym roku 5-dniowa edycja warsztatów z zakresu tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia majątkowego.

Warsztaty z tymczasowego zajęcia mienia Zakończyła się kolejna w bieżącym roku 5-dniowa edycja warsztatów z zakresu tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia majątkowego. Ich celem było m.in. zapoznanie uczestników z karami i środkami karnymi o charakterze majątkowym, omówienie warunków zabezpieczenia majątkowego i tymczasowego zajęcia mienia ruchomego, wskazanie przedmiotów podlegających tymczasowemu zajęciu i sposoby ustalania składników majątkowych oraz określenie działań pozwalających na uzyskanie informacji dotyczących składników majątku osób podejrzanych.

Za szczególnie istotny cel szkolenia należy uznać uświadomienie jego uczestnikom możliwości stosowania tymczasowego zajęcia mienia oraz zabezpieczenia majątkowego w większości postępowań. Równie istotne jest wypracowanie sposobów ustalania składników majątkowych, przekazanych przez sprawców innym osobom oraz określenie możliwości zabezpieczania tych składników.

W szkoleniu wzięło udział 20 przedstawicieli komend miejskich i powiatowych Policji z 5 województw. W charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, Ministerstwa Finansów, Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz nauczyciele Zakładu Prawa i Zakładu Kryminalnego naszej Szkoły.

autor: Krzysztof Opaliński

(20.05.10)