Korytarze świateł

Data publikacji 02.06.2011

Światło - najpiękniej wygląda w pryzmacie, oddając kolory tęczy. Równie kolorowe i dodatkowo fantastyczno bajkowe są obrazy Pauli Marinelli, artystki, której ...

Korytarze świateł Korytarze świateł Światło - najpiękniej wygląda w pryzmacie, oddając kolory tęczy. Równie kolorowe i dodatkowo fantastyczno bajkowe są obrazy Pauli Marinelli, artystki, której dzieła od dziś można podziwiać w szkolnej Galerii Sztuki AKWARIUM. Malarka zatytułowała swoją wystawę Korytarze świateł. W jej otwarciu uczestniczyli kierownictwo i kadra Szkoły, rodzina, przyjaciele artystki oraz zaproszeni goście. Wernisaż wystawy uświetniły świetlne efekty multimedialne, specjalnie dobrana muzyka oraz pyszna szarlotka upieczona przez główną bohaterkę dzisiejszego popołudnia. Pełne barw i optymizmu prace spotkały z ciepłym przyjęciem zwiedzających wystawę.

Korytarze świateł Artystyczną kolebką Pauli Marinelli jest Monachium, gdzie się wychowywała, tam też ukończyła Neue Kunst Schule (Nową Szkołę Sztuki). Pracowała i tworzyła w Amsterdamie (mecenat Agnes Bompy). Dziś mieszka w Pile, mieście swoich przodków. Prace artystki znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w Niemczech, Holandii, Szwecji i na Ukrainie. Ostatnio wykonała serię dzieł na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Prowadzi również warsztaty artystyczne dla dzieci, współpracuje ze szkołami jako artysta niezależny. Prace prezentowane na wystawie, pochodzą z cyklu Korytarze świateł. Jak sama o nich mówi to

nic więcej niż miłość, którą czuje, emocje, których szukam, ludzie, których spotkałam i którzy dzisiaj są moim korytarzem światła. Doznaję tej rzeczywistości w czarodziejski sposób. Moje obrazy to próba przedstawienia pewnej rzeczywistości w bajeczny sposób, bardziej wizualny, optyczny. Tworzę z pasją i absolutnym oddaniem, bo tworzenie, tak jak fotografia, jest dziełem chwili i światła, to one w moich rękach zamieniają się w coś żywego, są tworzywem, materią, do artystycznych poszukiwań. Maluję pod wpływem chwili, impulsu, dlatego to właśnie impulsy, jak iskierki, otwierają i zamykają tę wystawę. Po prostu - korytarze świateł.

Do obejrzenia wystawy, trwającej do 10 maja, zapraszamy osoby indywidualne i grupy. Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny ze szkolnym animatorem kultury, p. Anną Fons, tel. (067) 352 21 66.

Korytarze świateł Korytarze świateł Korytarze świateł Korytarze świateł

(23.04.10)