W poszukiwaniu tożsamości

Data publikacji 02.06.2011

Tożsamość ma wiele znaczeń. Większości z nas kojarzy się z identyfikacją, dla policjantów, z badaniem DNA, odbitkami linii papilarnych, dla historyków z symbolami i barwami narodowymi, ...

W poszukiwaniu tożsamości Tożsamość ma wiele znaczeń. Większości z nas kojarzy się z identyfikacją, dla policjantów, z badaniem DNA, odbitkami linii papilarnych, dla historyków z symbolami i barwami narodowymi, dla każdego z nas z tym ?czymś?, co nas wyróżnia i jednocześnie łączy z innymi, nam podobnymi. W Galerii Na poddaszu należącej do Biblioteki Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile (PWSZ), otwarto nową, ciekawą wystawę fotograficzną pt. W poszukiwaniu tożsamości.

W poszukiwaniu tożsamości Prezentowana wystawa stanowi podsumowanie warsztatów fotograficznych organizowanych pod patronatem Prezydenta Piły, przez Stowarzyszenie Przyjaciół Festiwalu Nauki w Pile oraz PWSZ. W warsztatach tych wzięła także udział szkolna animatorka kultury ? p. Anna Fons. Na wystawie, można zobaczyć jej zdjęcie, przedstawiające widok na neobarokowy Kościół Świętej Rodziny, pomiędzy wieżami którego widoczna jest wieża najstarszego zachowanego obiektu sakralnego w mieście, dawnego kościoła luterańskiego, a obecnie parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława Kostki. Jak zapewnia autorka, fotografia jest oryginalna, a taka niezwykła panorama naprawdę istnieje i widoczna jest tylko z jednego, tajemniczego miejsca w Pile. Prezentowane zdjęcie jest pierwszym, do drugiej części wystawy o Królowej Luizie.

W poszukiwaniu tożsamości W poszukiwaniu tożsamości W poszukiwaniu tożsamości W poszukiwaniu tożsamości

(21.04.10)