Pasjonaci kryminalistyki

Data publikacji 02.06.2011

Przez ostatnie trzy dni gościliśmy studentów Koła Naukowego Młodych Kryminologów i Kryminalistyków Uniwersytetu Opolskiego. Nasi goście ćwiczyli praktyczną w życiu umiejętność ...

Pasjonaci kryminalistyki Przez ostatnie trzy dni gościliśmy studentów Koła Naukowego Młodych Kryminologów i Kryminalistyków Uniwersytetu Opolskiego. Pasjonaci kryminalistyki Nasi goście ćwiczyli praktyczną w życiu umiejętność niesienia pomocy przedmedycznej, na strzelnicy poczuli zapach prochu, a na sali sportowej samodzielnie spróbowali taktyk i technik interwencji.

Dużą część czasu studenci poświęcili kryminalistyce. Pasjonaci kryminalistyki Wykładowcy Zakładu Kryminalistyki nadkom. Leszek Koźmiński i kom. Leszek Bieliński zdradzili kilka tajemnic udanych oględzin, zaprezentowali zabezpieczenia współczesnych dokumentów publicznych, omówili zasady pobierania materiału porównawczego do badań pisma ręcznego i scharakteryzowali przestępstwa przeciwko zabytkom. Pasjonaci kryminalistyki Samodzielnie w trakcie symulowanych oględzin ujawniali i zabezpieczali ślady daktyloskopijne, mechanoskopijne, biologiczne, ćwiczyli pobieranie materiału genetycznego do badań DNA, wykonywali zdjęcia sygnalityczne oraz sporządzali karty daktyloskopijne klasyczną metodą tuszową i nowoczesną metodą elektroniczną.

Goście pełni wiedzy i pasji kryminalistycznej zapowiedzieli swój powrót do Szkoły Policji w Pile, a zdobyte tu doświadczenia obiecali wykorzystać w trakcie dalszej nauki akademickiej.

(16.04.10)