Pierwszy w tym roku PPWDS

Data publikacji 02.06.2011

Grupa 10 policjantów zakończyła szkolenie na pierwszym w tym roku kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. W bieżącym roku, ...

Pierwszy w tym roku PPWDS Grupa 10 policjantów zakończyła szkolenie na pierwszym w tym roku kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. Pierwszy w tym roku PPWDS W bieżącym roku, w ciągu pięciu edycji kursu, przeszkolonych zostanie 50 funkcjonariuszy z terenu całego kraju, realizujących zadania służbowe w warunkach specjalnych lub zadania antyterrorystyczne. Zakres tematyczny szkolenia realizowany jest przez 5 dni szkoleniowych w ramach pięciu jednostek szkolnych. Z uwagi na efektywność stosowanych technik i założone cele dydaktyczne, liczebność grup szkoleniowych nie przekracza 10 osób.

Pierwszy w tym roku PPWDS Program szkolenia zawiera m.in. elementy postępowania ratowniczego na miejscu zdarzenia, przygotowania poszkodowanego do ewakuacji i transportu oraz postępowania z rannym policjantem, w tym umiejętność ekspozycji ubioru specjalistycznego.

Pierwszy w tym roku PPWDS Poprzednie edycje szkolenia realizowane w 2008 i 2009 roku zostały bardzo wysoko ocenione przez ich uczestników. To w głównej mierze zasługa prowadzących szkolenie instruktorów ratownictwa medycznego ? wcześniej mł. asp. Sławomira Butkiewicza i obecnie mł. asp. Radosława Spychalskiego, którzy ukierunkowują zajęcia na praktyczne doskonalenie umiejętności w oparciu o przygotowane wcześniej założenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pracownia pierwszej pomocy jest doskonale wyposażona w specjalistyczny sprzęt medyczny, m.in. manekin ewakuacyjny, zestaw do nauki intubacji (moduł głowy z laryngoskopem do współpracy z dorosłym manekinem), defibrylator, zestawy fantomów, kołnierzy ratunkowych, noszy.

(16.04.10)