E-biblioteka

Data publikacji 02.06.2011

E-biblioteka Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy proponujemy Państwu nowoczesne, na miarę XXI stulecia, formy dokształcania i doskonalenia swoich kwalifikacji. Jedną z takich form był i w dalszym ciągu jest cieszący się dużą popularnością e-learning. Tylko w ubiegłym roku z tej formy kształcenia skorzystało ponad 160 policjantów.

Tym razem otwieramy, nie tylko przed funkcjonariuszami, ale przed wszystkimi osobami zainteresowanym, podwoje szkolnej biblioteki, a dokładniej publikacji wydawanych przez Szkołę Policji w Pile. Rokrocznie otrzymujemy wiele próśb dotyczących wypożyczenia oraz zapytań związanych z chęcią nabycia wydawanych przez nas tytułów. Z uwagi na to, że nie prowadzimy sprzedaży tych materiałów, natomiast kwestia skorzystania z nich na zasadzie wypożyczenia wiąże się z koniecznością osobistego stawienia się w szkolnej czytelni (co może stanowić w wielu przypadkach niemałe utrudnienie), postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy chcieliby skorzystać z naszej oferty wydawniczej.

W ciągu tylko ostatnich dwóch lat szkolna biblioteka wzbogaciła się o kilkadziesiąt tytułów, z dziedziny kryminalistyki, prawa i wielu innych. Wystarczy tylko zajrzeć do działu nowości wydawniczych, by przekonać się o różnorodności wydawanych publikacji. Wiele z tych pozycji będziemy sukcesywnie zamieszczać w naszej e-bibliotece. Dostęp do zamieszczonych w tym dziale publikacji jest bezpłatny. Wystarczy posiadać zainstalowane na swoim komputerze oprogramowanie umożliwiające odczyt plików w formacie pdf, i już można oddać się lekturze wybranej publikacji, do czego serdecznie zachęcamy.

(09.04.10)