Ach, te kobiety!

Data publikacji 01.06.2011

Choć święto to kojarzy się wielu z obowiązkowym goździkiem i paczką rajstop, jego źródło jest zupełnie inne. Zostało ustanowione w 1910 roku jako wyraz szacunku ...

Ach, te kobiety! Choć święto to kojarzy się wielu z obowiązkowym goździkiem i paczką rajstop, jego źródło jest zupełnie inne. Zostało ustanowione w 1910 roku jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Mowa oczywiście o Międzynarodowym Dniu Kobiet, który obchodziliśmy dzisiaj w Szkole.

Ach, te kobiety! Na uroczystość zostały zaproszone wszystkie panie pracujące w Szkole oraz kierownictwo i grono pedagogiczne z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Komendant Szkoły, insp. Jerzy Powiecki złożył wszystkim zgromadzonym paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Ach, te kobiety! Następnie Marek Szukaj z Sekcji Żywnościowej Szkoły, wyrecytował kilka poetyckich strof dedykowanych płci pięknej. Całości dopełnił koncert w wykonaniu uczniów klas policyjnych, którzy wystąpili pod kierunkiem Mariusza Wesołowskiego. Z głośników popłynęły dobrze znane popularne standardy polskiego rocka w nowych i ciekawych aranżacjach. Ach, te kobiety!Jakby tego było mało, Joanna Pietrzak z Sekcji Żywnościowej zaśpiewała znaną piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej pt. ?Być kobietą?. Jej występ spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację multimedialną autorstwa szkolnej animatorki Anny Fons. Na tę nietuzinkową prezentację złożyły się zdjęcia, na których panie zatrudnione w Szkole zaprezentowały się w ujęciach obrazujących ich pasje i zainteresowania.

Ach, te kobiety! Ach, te kobiety! Ach, te kobiety! Ach, te kobiety!

(08.03.10)