Najlepsi z najlepszych

Data publikacji 01.06.2011

Już po raz kolejny w słonecznej Lizbonie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Startowało w nich półtora tysiąca zawodników ...

Najlepsi z najlepszych Już po raz kolejny w słonecznej Lizbonie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Startowało w nich półtora tysiąca zawodników z całego świata. Są to najważniejsze tego typu zawody na Starym Kontynencie i biorą w nich udział najlepsi z najlepszych. W tym zaszczytnym gronie znalazło się 50 Polaków, a wśród nich, po raz kolejny młodszy wykładowca Szkoły asp. sztab. Waldemar Lijewski. Reprezentanci naszego kraju zdobyli łącznie 33 medale, a nasz mistrz wywalczył 3. miejsce (drugiego nie przyznano) w kategorii wagowej do 100,5kg.

Najlepsi z najlepszych Do zawodów tych Waldemar Lijewski przygotowywał się około pół roku, w tym czasie wystartował m.in. w 10. Maratonie Poznańskim, regularnie pływał, trenował dwa razy dziennie na macie.

Najlepsi z najlepszych Podczas zawodów, mimo wagi 92 kg, asp. Lijewski postanowił wystartować w wyższej kategorii wagowej - do 105 kg oraz w kategorii open. Pierwszą walkę w swojej kategorii stoczył z reprezentantem Francji, gdzie wygrał na punkty 12 do 2. W drugiej spotkał się ze znanym w świecie Jiu-Jitsu reprezentantem Abu Dhabi - Lifei Vali. Walkę tę Polak przegrał na punkty 2 do 0. Odniesione wcześniej zwycięstwo dało mu brązowy medal.

Najlepsi z najlepszych W kategorii open, nasz mistrz przeszedł przez eliminacje i w ostatniej rundzie spotkał się ponownie z Lifei Vali, ale walka została przerwana ze wzglądu na odniesioną kontuzję asp. Lijewskiego. Po zawodach obaj umówili się na wspólne walki, a Lifei Vali zaprosił Polaka na mistrzostwa, które organizowane będą w Abu Dhabi. I podobnie jak te, w Lizbonie, będą zapewne stały na bardzo wysokim poziomie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.