Profilaktyka kryminalna

W miniony weekend policjanci ze Szkoły Policji w Pile wzięli udział w działaniach profilaktycznych w ramach V Rajdu Granicznego Nordic Walking w Jeziorkach oraz festiwalu kryminalnego GRANDA w Poznaniu.

V Rajd Graniczny NW został zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywna Wieś w Jeziorkach. Tematem wydarzenia było uczczenie pamięci pierwszych ofiar II wojny światowej oraz edukacja i integracja młodzieży z osobami niepełnosprawnymi. Stanowisko kryminalistyczne wystawione przez wykładowców Szkoły Policji w Pile (st. asp. Artura Pinkowskiego oraz asp. Magdalenę Pałys) cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy rajdu mogli wykonać samodzielnie pamiątkową daktyloskopię, uzyskać informacje dotyczące zawartości walizki kryminalistycznej oraz otrzymać gadżety promocyjne Szkoły Policji w Pile.

V edycja GRANDY zgromadziła tłumy gości zafascynowanych światem kryminałów. Przedstawiciele Szkoły Policji w Pile, asp. szt. Małgorzata Krzyżan, st. asp. Artur Pinkowski oraz asp. Przemysław Wypuść, prezentując walizki kryminalistyczne, specjalistyczne walizki do ujawniania śladów daktyloskopijnych i oględzin zwłok, doskonale wpisali się w ideę festiwalu. Funkcjonariusze zaspokajali ciekawość uczestników, odkrywając wybrane tajemnice pracy technika kryminalistyki oraz wykorzystywanych przez niego metod ujawniania i zabezpieczania śladów. Wydarzenie było także doskonałą okazją do zapoznania się z powszednim dniem pracy policjanta służby kryminalnej.

WP/ Magdalena Pałys

• Rajd w Jeziorkach