Warsztaty dot. kradzieży z włamaniem do bankomatów

W dniach 13-15 maja br. w Szkole Policji w Pile odbyła się pierwsza edycja warsztatów szkoleniowych dla funkcjonariusz Policji wykonujących czynności na miejscu zdarzenia kradzieży z włamaniem do bankomatu. Pomysłodawcą warsztatów było Biuro Kryminalne KGP i Szkoła Policji w Pile.

Podczas warsztatów policjanci (z garnizonu lubuskiego) zapoznali się z podziałem, budową i funkcjonowaniem bankomatów oraz metodyką prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia - wybuchu bankomatu.

Zajęcia były prowadzone przez kadrę dydaktyczną Zakładu Służby Kryminalnej oraz przedstawiciela Euronet Polska Sp z.o.o i biegłego z zakresu fizykochemii LK KWP w Bydgoszczy. W bieżącym roku zaplanowano jeszcze siedem edycji warsztatów.

ZSK/Sebastian Wegner