Kolejne wizyty przedszkolaków w naszej Szkole

Zainteresowanie wizytami w Szkole Policji w Pile nie słabnie ani na chwilę. Dzięki wizytom przedszkolaków, takim ja te, które miały miejsce w ostatnich tygodniach, możemy nie tylko przybliżać tajniki zawodu policjanta, ale również, a może przede wszystkim uświadamiać dzieci, że policjanci to osoby, do których mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zagrożenia.

W ostatnich dwóch tygodniach lutego mieliśmy okazję gościć w Szkole trzy grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Skórce oraz Publicznego Przedszkola nr 5 w Pile. Podczas zwiedzania, dzieci uczestniczyły w zajęciach z udzielania pomocy poszkodowanym i przypomniały sobie ważne numery alarmowe, odwiedziły strzelnicę, gdzie mogły zobaczyć nie tylko to, jak wygląda takie pomieszczenie, ale również, jakie elementy zapewniają bezpieczeństwo podczas ćwiczeń strzeleckich. Poznały także tajniki pracy techników kryminalistyki i dowiedziały się kilku ważnych rzeczy związanych z zabezpieczaniem śladów.

Paulina Politowska