Pilskie Targi Edukacyjne

W minioną sobotę Szkoła Policji w Pile promowała zawód policjanta podczas Pilskich Targów Edukacyjnych. Stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród młodzieży i ich rodziców.

Pilskie Targi Edukacyjne odbyły się w sobotę, 16 lutego, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych i skierowane były do uczniów kończących gimnazja oraz ósmoklasistów. Szkoła Policji w Pile, w ramach targów, zachęcała młodzież do wstąpienia w szeregi służb mundurowych. Zainteresowani, podczas rozmowy z nadkom. Sebastianem Wegnerem oraz obecnymi na targach słuchaczami pilskiej Szkoły, mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich tematy związane głównie z procedurą doboru do Policji, ścieżką kariery zawodowej oraz charakterem pracy w mundurze. Zainteresowani mogli również zobaczyć walizkę kryminalistyczną, której wyposażenie jest wykorzystywane w pracy technika kryminalistyki, a także wypróbować alko- i narkogogle.

W związku z tym, że nasze stoisko cieszyło się popularnością przypominamy, że aby zostać policjantem, oprócz przejścia przez poszczególne etapy rekrutacji, należy m.in. być obywatelem Polski, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, cechować się nieposzlakowaną opinią, wykazywać odpowiednie zdolności fizyczne i psychiczne, a także nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu. Praca w Policji, jak i innych służbach mundurowych, wymaga zaangażowania, samodyscypliny, ciągłej pracy i kształcenia - dając w zamian dużo satysfakcji.

SP/Paulina Politowska

 

Powrót na górę strony