Tylko czasem wspomnij mnie - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Tylko czasem wspomnij mnie

Data publikacji 08.06.2011

W inżynierii to zjawisko nazywa się pamięcią plastyczną materiału, w chemii to pamięć substratu, a w życiu to po prostu... tęsknotą. Tęsknota, za tym ...

Tylko czasem wspomnij mnie W inżynierii to zjawisko nazywa się pamięcią plastyczną materiału, w chemii to pamięć substratu, a w życiu to po prostu... tęsknotą. Tęsknota, za tym co przeminęło, za chwilami radości. Na szczęście zawsze pozostają wspomnienia, które pojawiają się niespodziewanie, wywołane najmniejszym impulsem, zapachem, kolorem, smakiem. Wspomnienia związane z miejscem, czasem i ludźmi.

Tylko czasem wspomnij mnie Okazją do takich wspomnień stał się koncert pożegnalny słuchaczy z kompanii IV. Specjalnie dla nich zagrali uczniowie ?klas policyjnych? z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Słuchacze tej kompanii najczęściej angażowali się w działalność na wielu polach, m.in. kultury, wolontariatu i sportu. To właśnie oni podczas 7-miesięcznego szkolenia odwiedzali Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie, grali mecze z podopiecznymi pilskiej Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, byli częstymi gośćmi w Środowiskowym Domu Samopomocy przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Pile.

Tylko czasem wspomnij mnie Jakby tego było mało, cały skład szkolnego zespołu AWANS to słuchacze wspomnianej kompanii: post. Katarzyna Nowakowska, post. Joanna Rylewicz, post. Ireneusz Soński, post. Paweł Korotyniec.

Kompania IV to też aktywnie działający samorząd szkolny słuchaczy. To wiele ciekawych inicjatyw: zbiórki krwi, wyjazdy wolontaryjne, udział w przedsięwzięciach kulturalnych. To także codzienna służba na rzecz społeczeństwa, warty honorowe podczas uroczystości państwowych.

Tylko czasem wspomnij mnie Podczas koncertu, piosenki z repertuaru m.in. Hey, Wilków czy Lady Pank, w wykonaniu młodych artystów, spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności i prośbami o bis. Sporą niespodzianką był utwór ?Żyję w tym mieście? zespołu Houk, który muzycy przedstawili we własnej aranżacji. Występ ilustrowany był prezentacją multimedialną przedstawiającą dokonania i sukcesy policjantów z kompanii IV.

Tylko czasem wspomnij mnie Tylko czasem wspomnij mnie Tylko czasem wspomnij mnie Tylko czasem wspomnij mnie

(25.11.09)