Psychologia gościnnie w Pile - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Psychologia gościnnie w Pile

Data publikacji 08.06.2011

Ekipy kryminalistyczne szukają linii papilarnych, śladów biologicznych i narzędzi zbrodni, natomiast ślady zachowań są najczęściej ignorowane i zamazywane, ...

Psychologia gościnnie w Pile Ekipy kryminalistyczne szukają linii papilarnych, śladów biologicznych i narzędzi zbrodni, natomiast ślady zachowań są najczęściej ignorowane i zamazywane, a przecież rola psychologa w Policji jest bardzo istotna. Jego udział w czynnościach wykrywczych pozwala określić cechy sprawcy i wskazać grono osób, w którym należy go szukać.

Psychologia gościnnie w Pile Mając świadomość znaczenia pracy psychologa policyjnego, Wydział Psychologów Policyjnych Komendy Głównej Policji wspólnie ze Szkołą Policji w Pile, zorganizowali dla psychologów z Komendy Stołecznej i komend wojewódzkich Policji pięciodniowe szkolenie pn. Gromadzenie śladów psychologicznych z miejsca zabójstwa.

Psychologia gościnnie w Pile O tym, jak bogaty był program tego szkolenia, które odbyło się w pilskiej Szkole, świadczy chociażby to, że zajęcia rozpoczynały się o godzinie 8.30, a kończyły przeważnie o 21.00. W ramach szkolenia poruszono tak istotne kwestie, jak udział psychologa w programie ochrony osób zagrożonych, współpraca z Osobowymi Źródłami Informacji, opracowywanie profilu psychologicznego sprawcy zabójstwa.

Psychologia gościnnie w Pile Kluczowym punktem szkolenia, który został zrealizowany w formie ćwiczeń było zabezpieczanie śladów psychologicznych na miejscu zabójstwa. Miejsce przestępstwa do tych zajęć zostało przygotowane przez wykładowców Szkoły: kom. Wojciecha Misia i kom. Leszka Bielińskiego, na podstawie materiałów z autentycznego zdarzenia.

Psychologia gościnnie w Pile W szkoleniu w charakterze prelegentów udział wzięli m.in. mł. insp. Małgorzata Chmielewska (naczelnik Wydziału Psychologów Policyjnych KGP), mł. insp. Marek Dyjasz (naczelnik Wydziału Biura Kryminalnego KGP) oraz podinsp. Piotr Gaca (naczelnik Wydziału Biura Wywiadu Kryminalnego KGP).

Psychologia gościnnie w Pile Psychologia gościnnie w Pile Psychologia gościnnie w Pile Psychologia gościnnie w Pile

(20.11.09)