Pierwsze samodzielne służby - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Pierwsze samodzielne służby

Data publikacji 08.06.2011

Duże wsparcie i ważny wymiar prewencyjny - tak określają praktyki słuchaczy pilskiej Szkoły Policji komendanci jednostek terenowych ...

Pierwsze samodzielne służby Duże wsparcie i ważny wymiar prewencyjny - tak określają praktyki słuchaczy pilskiej Szkoły Policji komendanci jednostek terenowych w Międzyzdrojach, Gryficach, Świnoujściu, Świdwinie i Policach, do których na swoje pierwsze służby trafiło 62 słuchaczy kursu podstawowego. To jeden z ostatnich etapów prawie 7-miesięcznego szkolenia, pozwalający w praktyce zastosować i zweryfikować nabytą wcześniej wiedzę i umiejętności.

Pierwsze samodzielne służby Widok większej liczby policjantów na ulicach zachodniopomorskich miast był bardzo pozytywnie odbierany przez ich mieszkańców. Tym bardziej, że młodzi policjanci - pod okiem starszych kolegów - reagowali na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców, m.in. zakłócanie porządku publicznego, wykroczenia w ruchu drogowym, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Pierwsze samodzielne służby Konfrontacja wiedzy i umiejętności zdobytych w Szkole z praktycznym jej wykorzystaniem, podczas pełnienia służb, przyniosła wymierne efekty, które najlepiej oddadzą liczby: przeprowadzono 175 interwencji domowych i w miejscach publicznych, Pierwsze samodzielne służby wylegitymowano 799 osób, udzielono 586 pouczeń, skontrowano 155 pojazdów, nałożono 49 mandatów karnych, zatrzymano 8 sprawców przestępstw, zabezpieczono 7 miejsc zdarzeń, wykonano 1 konwój, 2-krotnie zabezpieczano mecze piłkarskie, doprowadzono 4 osoby do izby wytrzeźwień. Ujawniono łącznie 350 wykroczeń.

Pierwsze samodzielne służby Teraz przed wspomnianymi słuchaczami ostatni egzamin, który już za miesiąc. Jesteśmy jednak przekonani, że z takim bagażem doświadczeń, nie sprawi on nikomu żadnych trudności.

Pierwsze samodzielne służby Pierwsze samodzielne służby Pierwsze samodzielne służby Pierwsze samodzielne służby

(22.10.09)