Uprowadzenia osób

Data publikacji 08.06.2011

Rozpoczęła się pierwsza edycja warsztatów szkoleniowych z zakresu działań operacyjno-wykrywczych w sprawach uprowadzeń osób w celu wymuszenia okupu.

Uprowadzenia osób Rozpoczęła się pierwsza edycja warsztatów szkoleniowych z zakresu działań operacyjno-wykrywczych w sprawach uprowadzeń osób w celu wymuszenia okupu. Jest to inicjatywa Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego KGP oraz Szkoły Policji w Pile.

Warsztaty są adresowane do policjantów sekcji (wydziałów) kryminalnych lub dochodzeniowo-śledczych jednostek terenowych, funkcjonariuszy Wydziału Techniki Operacyjnej oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i mają na celu przygotowanie do prawidłowego reagowania oraz prowadzenia działań operacyjno-wykrywczych w tym zakresie.

Program warsztatów przewiduje m.in. realizację zagadnień dot. wstępnych czynności wykrywczych po uprowadzeniu osoby, trybu postępowania (rozmowy) z osobą zgłaszającą uprowadzenie, współpracy z osobą pokrzywdzoną i postępowania w przypadku odmowy współpracy, wykorzystania oględzin miejsca porwania w czynnościach wykrywczych oraz trybu postępowania podczas negocjacji z osobami dokonującymi uprowadzenia.

(22.09.09)