Bezpieczne zakupy w sieci - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Bezpieczne zakupy w sieci

Data publikacji 08.06.2011

Jak podaje raport opracowany przez portal finansowy Money.pl., jedna trzecia spośród 11 milionów polskich internautów robi zakupy w sieci.

Bezpieczne zakupy w sieci Jak podaje raport opracowany przez portal finansowy Money.pl., jedna trzecia spośród 11 milionów polskich internautów robi zakupy w sieci. Internautów robiących w ten sposób zakupy szybko przybywa, a polski rynek wirtualnych sklepów dynamicznie się rozwija. Tak duża liczba osób sprzedających swoje towary ma oczywiście pozytywny wpływ na ich dostępność, ale również rodzi wiele niebezpieczeństw. Kupujący powinien pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad, by później nie okazało się, że zamiast np. upragnionego telefonu komórkowego, znajdziemy w paczce... zwykłą latarkę.

W celu podniesienia bezpieczeństwa w tym zakresie, Policja współpracuje z wieloma dużymi portalami aukcyjnymi zrzeszającymi tysiące sprzedających i kupujących. Wczoraj gościliśmy w Szkole ekspertów w osobach pani Joanny Wagner oraz pana Tomasza Wawrzkowicza z Centrum Bezpieczeństwa portalu Allegro. Przeprowadzili oni zajęcia dla słuchaczy kursów specjalistycznych. Ich tematyka dotyczyła oszustw dokonywanych w Internecie przy wykorzystaniu dwóch portali ? Allegro.pl oraz Otoomoto.pl. Przedstawione treści były wielokrotnie ilustrowane przykładami prowadzonych przez Policję spraw dotyczących oszustw.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, gdyż przekazana wiedza będzie z pewnością pomocna w skutecznym wykrywaniu tego typu przestępstw, za które, przypomnijmy, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Bezpieczne zakupy w sieci Bezpieczne zakupy w sieci Bezpieczne zakupy w sieci Bezpieczne zakupy w sieci

(17.09.09)