Pilska pętla

Data publikacji 08.06.2011

Rekordowa liczba 1449 biegaczy z 18 państw ukończyła wczoraj 19. Międzynarodowy Półmaraton Philips?a ? największe polskie zawody w półmaratonie, ...

Pilska pętla Rekordowa liczba 1449 biegaczy z 18 państw ukończyła wczoraj 19. Międzynarodowy Półmaraton Philips?a ? największe polskie zawody w półmaratonie, organizowane przez Stowarzyszenie Biegów Ulicznych w Pile. Pilska pętla Historia tej imprezy sięga lat 90., kiedy zawodnicy rywalizowali na dystansie 15 km, a od 2000 roku obowiązuje dystans półmaratonu, czyli 21,097 km.

Pilska pętla Wśród tej ogromnej rzeszy biegaczek i biegaczy, do rywalizacji w biegu o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile stanęło 54 policjantów (51 mężczyzn i 3 kobiety). Tym razem najlepszy okazał się Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który zwyciężył z czasem 01:08:31. Pilska pętla Tuż za nim na metę przybiegł Paweł Piotrasche ze Szkoły Policji w Słupsku (01:08:36), a trzeci był Adam Thiel, również z SP w Słupsku (01:10:59). Uzyskane czasy pozwoliły im zająć wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnej biegu: odpowiednio 12, 13, 16.

Pilska pętla Klasyfikację kobiet wygrała Aleksandra Saraceń z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie (01:37:37), przed Marzeną Grzelak-Kwiatek z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu (01:44:56) i Katarzyną Paździor z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (01:54:18).

Pilska pętla W biegu wzięła udział liczna grupa policjantów (w tym dwóch emerytowanych) z naszej Szkoły, którzy zajęli następujące miejsca w klasyfikacji policjantów: