Bieg o Puchar Komendanta

Data publikacji 08.06.2011

6 września w ramach 19. Międzynarodowego Półmaratonu Philips?a i Mistrzostw Polski w Półmaratonie rozegrany zostanie Bieg o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile.

Bieg o Puchar Komendanta 6 września w ramach 19. Międzynarodowego Półmaratonu Philips?a i Mistrzostw Polski w Półmaratonie, rozegrany zostanie Bieg o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile.

Historia udziału policjantów w biegach ulicznych w Pile sięga roku 1994, kiedy to na dystansie 15 km, w ramach tzw. "Pilskiej 15-ki", rozegrany został bieg z ich udziałem.

Od 2004 roku rozgrywany był bieg o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile. W 2008 roku bieg został rozegrany jako Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie, które honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.

W ubiegłorocznym Półmaratonie wystartowało 90 policjantów (w tym 6 kobiet), reprezentujących komendy wojewódzkie, komendy powiatowe i szkoły policyjne. Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Paweł Pietraschke ze Szkoły Policji w Słupsku, a wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Saraceń z KRP Warszawa VII. Oboje otrzymali puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji.

Szczegółowych informacji dotyczących udziału w biegu funkcjonariuszy Policji udziela mł. insp. Sylwester Urbaniak (nr tel. 0695-820-174).

Regulamin 19. Międzynarodowego Półmaratonu Philips'a

(10.07.09)