Słaba płeć?

Data publikacji 07.06.2011

?Kobieto, puchu marny!? pisał Adam Mickiewicz. Myli się jednak ten kto sądzi, że kobiety to słaba płeć. Zaświadczyć o tym może post. Kamila Bednarek z KPP w Polkowicach ...

Słaba płeć? ?Kobieto, puchu marny!? pisał Adam Mickiewicz. Myli się jednak ten kto sądzi, że kobiety to słaba płeć. Zaświadczyć o tym może post. Kamila Bednarek z KPP w Polkowicach - a obecnie słuchaczka kursu podstawowego kompanii 2. Ponieważ, jak mówią studenci, nie samą nauką człowiek żyje, post. Bednarek, po szkolnych zajęciach, rozwija swoje pasje i zainteresowania. A jest ich sporo bo młoda policjantka, podobnie jak znana i lubiana Agnieszka Rylik, jest bokserką. Słaba płeć? Post. Bednarek w swojej sportowej karierze zdobyła wiele nagród i medali, jest m.in. mistrzynią Polski juniorek (2006), mistrzynią Śląska juniorek (Pyskowice 2007), zdobywczynią III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorek (Grudziądz 2007). Jak sama mówi, od zawsze interesowała się sportem i muzyką. W szkole podstawowej grała w piłkę, uprawiała lekkoatletykę, aż pewnego dnia jej tata zabrał ją i siostrę Patrycję na zajęcia z boksu. I tak się zaczęło. Słaba płeć? Później były treningi, na których siostry ćwiczyły ze sobą i z kolegami, wyjazdy, sparingi i pierwsze wspólne sukcesy. Post. Bednarek, przyznaje, że w nauce bokserskiego rzemiosła pomogło jej pływanie, które trenowała przez kilka lat. To ono nauczyło ją obowiązkowości i wyrobiło dobrą kondycję, niezbędną przy wyczerpujących bokserskich treningach. Oprócz doskonale wyćwiczonego ciała - Kamila dba również o rozwój duchowy, w wolnych chwilach śpiewa, gra na pianinie i słucha muzyki pop. Słaba płeć? Zna też dobrze język angielski, a umiejętność tę wykorzystuje w policyjnej służbie. W szeregi Policji wstąpiła kontynuując rodzinne tradycje, chce pomagać ludziom i rozwijać się. Jej marzeniem jest praca w laboratorium kryminalistycznym jako ekspert daktyloskopii.

(09.07.09)