Klasa Policyjna Roku 2009 - program turnieju

Data publikacji 07.06.2011

O miano najlepszej klasy policyjnej roku 2009 rywalizować będą w pilskiej Szkole Policji reprezentanci 16 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju ...

Klasa Policyjna Roku 2009 - program turnieju O miano najlepszej klasy policyjnej roku 2009 rywalizować będą w pilskiej Szkole Policji reprezentanci 16 szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym.

W dniach 5 ? 6 czerwca w Szkole Policji w Pile odbędzie się Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Policyjnym ?KLASA POLICYJNA ROKU 2009?. Honorowy Patronat nad Turniejem objęli Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, Starosta Pilski Tomasz Bugajski i Prezydent Piły Zbigniew Kosmatka.

Turniej będzie dla uczniów ?klas policyjnych? szansą sprawdzenia i porównania swojej wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, które zdobywają w trakcie nauki. Niemal w każdym województwie są szkoły, które w swojej ofercie edukacyjnej mają klasy o profilu policyjnym. Obecnie takich szkół jest kilkadziesiąt, a w ?klasach policyjnych? uczy się ponad tysiąc uczniów. Uczniowie ci to być może przyszła kadra administracji publicznej, a w szczególności Policji, gdyż wielu absolwentów zamierza po maturze podjąć służbę.

W trakcie Turnieju rozegrane zostaną 3 konkurencje:

5 czerwca (piątek):

• Test wiedzy godz. 845 - aula Szkoły Policji w Pile
  • Spektakl edukacyjno-profilaktyczny od godz. 1430 ? sala widowiskowa Pilskiego Domu Kultury

Test wiedzy obejmował będzie m.in. zagadnienia dotyczące historii Policji, struktury organizacyjnej i służby w Policji, etyki zawodowej policjanta.

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny pod opieką merytoryczną twórców Ogólnopolskiego Programu Komendy Głównej Policji ?Profilaktyka a Teatr?, ma być pomysłem autorskim i dotyczyć tematyki policyjnej. Najlepsza drużyna otrzyma statuetkę Grand Prix Programu.

6 czerwca (sobota):

• Test sprawności fizycznej od godz. 700 ? hala sportowa Szkoły Policji w Pile

Test sprawności fizycznej będzie polegał na pokonaniu toru przeszkód składającego się m.in. ze slalomu miedzy pachołkami, rzutów piłką lekarską, pokonaniu skrzyni, skoków przez płotki.

Podczas Turnieju uczestnicy będą mogli obejrzeć pokazy:

• sprawności fizycznej słuchaczy i kadry Szkoły,
  • zatrzymania niebezpiecznych przestępców,
  • tresury psów służbowych,
  • zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz zapoznać się ze sprzętem policyjnym.

Uczestnicy Turnieju walczyć będą o miano najlepszej ?KLASY POLICYJNEJ ROKU 2009?. Zwycięska drużyna zdobędzie puchar Komendanta Głównego Policji. Drużyna, która zajmie drugie miejsce zdobędzie puchar Starosty Pilskiego natomiast trzecie miej-sce zostanie nagrodzone pucharem Prezydenta Miasta Piły.

Najlepszą ?Klasę Policyjna Roku 2009? poznamy w dniu 6 czerwca, podczas uroczystego zakończenia Turnieju, które odbędzie się w sali widowiskowej Pilskiego Domu Kultury (rozpoczęcie o godz. 1130).

Turniej jest wspólnym przedsięwzięciem Szkoły Policji w Pile i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Do Turnieju zakwalifikowały się pięcioosobowe drużyny reprezentujące następujące Szkoły:

1. Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Lema w Skwierzynie
  2. Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej im. Macieja Rataja w Gościnie
  3. XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi
  4. Zespół Szkół nr 3 w Świdnicy
  5. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 ? VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
  6. Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze
  7. III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Zespole Szkół nr 3 w Żorach
  8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej ?Gryf Pomorski? w Chojnicach
  9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku
  10. Liceum Ogólnokształcące w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem
  11. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie