Kryminalistyka - mity a rzeczywistość

Data publikacji 07.06.2011

Ciechocinek kojarzy się przede wszystkim z miejscowością uzdrowiskową, do której przyjeżdżają kuracjusze chcący zadbać o swoje zdrowie.

Kryminalistyka - mity a rzeczywistość Ciechocinek kojarzy się przede wszystkim z miejscowością uzdrowiskową, do której przyjeżdżają kuracjusze chcący zadbać o swoje zdrowie. Tym razem miejscowość ta była areną V Ogólnopolskiego Sympozjum Kryminalistycznego pod nazwą "Kryminalistyka - mity a rzeczywistość".

Było to kolejne spotkanie zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne, w trakcie którego można było wysłuchać szeregu wystąpień prelegentów reprezentujących przedstawicieli środowisk akademickich, prokuratur okręgowych oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policja reprezentowana była przez ekspertów z Centralnego Laboratorium Kryminalistyki KGP, wykładowcę Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, zaś Szkołę Policji w Pile reprezentowali nadkom. Leszek Koźmiński i kom. Piotr Herbowski - wykładowcy Zakładu Kryminalistyki, którzy wygłosili referaty dotyczące ryzyka wnioskowania na podstawie kopii dokumentu oraz zastosowania wyników badań poligraficznych.

(04.06.09)