Walczmy skutecznie

Data publikacji 07.06.2011

Skuteczna walka z przestępcami to nie tylko ich zatrzymywanie. To przede wszystkim pozbawianie ich nielegalnie zgromadzonego majątku.

Walczmy skutecznie Skuteczna walka z przestępcami to nie tylko ich zatrzymywanie. To przede wszystkim pozbawianie ich nielegalnie zgromadzonego majątku. Walka ze zorganizowaną przestępczością ekonomiczną wymaga m.in. dostępu do informacji o różnych zdarzenia dotyczących podmiotów gospodarczych oraz osób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkoleniowym, w Szkole odbyła się kolejna edycja warsztatów z zakresu tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia majątkowego. Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele komend wojewódzkich Policji z komórek zajmujących się odzyskiwaniem mienia.

Program warsztatów obejmował m.in. kary i środki karne o charakterze majątkowym, cele i warunki tymczasowego zajęcia mienia ruchomego i zabezpieczenia majątkowego, sposoby ustalania składników majątku oraz możliwości ich zabezpieczania. W charakterze prelegentów wystąpili przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Prokuratury Krajowej, Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, Komendy Głównej Policji oraz nauczyciele Szkoły.

(29.05.09)