Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami

Data publikacji 07.06.2011

Pod tym hasłem, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet "Konsola" oraz Fundacją "Autonomia", realizowane jest w Szkole ...

Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami Pod tym hasłem, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet ?Konsola? oraz Fundacją ?Autonomia?, realizowane jest w Szkole doskonalenie zawodowe dla kadry. Jest ono istotne z dwóch powodów. Po pierwsze ważnym aspektem funkcjonowania jednostek szkoleniowych jest nieustanne doskonalenie zawodowe, uzupełniające posiadane kwalifikacje. Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami Drugim aspektem jest zakres doskonalenia - policjantowi potrzebna jest wiedza i umiejętności nie tylko z zakresu prewencji, kryminalistyki, czy taktyki interwencji. Jako przedstawiciel państwa, a jednocześnie profesjonalny stróż prawa, musi wiedzieć jak to państwo funkcjonuje w wielonarodowościowej i wielokulturowej rzeczywistości i jakie przyświecają mu zasady. Szkolenie z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej i genderowej doskonale wpisuje się w opisane wyżej ramy.

Gender - stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty, jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet.

(26.05.09)