Praktyczna strona szkolenia

Data publikacji 07.06.2011

Jak zatrzymać przestępcę? Jak w prawidłowy sposób zabezpieczyć mecz piłkarski? Jak bezpiecznie posługiwać się bronią palną?

Praktyczna strona szkolenia Jak zatrzymać przestępcę? Jak w prawidłowy sposób zabezpieczyć mecz piłkarski? Jak bezpiecznie posługiwać się bronią palną? Znajomość odpowiedzi na te i inne pytania nie daje stuprocentowej pewności, że osoba ta jest dobrym policjantem. Wiedza teoretyczna to nie wszystko. Praktyczna strona szkolenia W związku z tym proces szkolenia polskich policjantów nie ogranicza się jedynie do przekazywania im wiedzy teoretycznej, ale zawiera bloki tematyczne, podczas których słuchacz może sam, pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej, sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. Praktyczna strona szkolenia Słuchacze kursów podstawowych i specjalistycznych mają możliwość sprawdzenia tej wiedzy m.in. podczas zajęć z taktyki i technik interwencji, ćwicząc stosowanie chwytów obezwładniających oraz posługiwanie się środkami przymusu bezpośredniego. Pomocne w tym zakresie są również zajęcia z działań w pododdziałach zwartych Policji, gdzie młodzi policjanci uczą się formować szyki policyjne i nimi manewrować. Zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego pomagają natomiast w opanowaniu bezpiecznego obchodzenia się z różnymi rodzajami broni palnej wykorzystywanymi w Policji.

Praktyczna strona szkolenia Praktyczna strona szkolenia Praktyczna strona szkolenia Praktyczna strona szkolenia

(25.05.09)