Siłacze na ławeczce

Data publikacji 07.06.2011

Najsilniejsi mężczyźni spośród słuchaczy Szkoły wzięli udział w kolejnej imprezie sportowej popularyzującej kulturę fizyczną.

Siłacze na ławeczce Najsilniejsi mężczyźni spośród słuchaczy Szkoły wzięli udział w kolejnej imprezie sportowej popularyzującej kulturę fizyczną. Tym razem wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych zorganizowali zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Siłacze na ławeczce Każdy z uczestników miał możliwość czterokrotnie zmierzyć się z ciężarem. Wyciśnięty ciężar mnożony był przez tzw. współczynnik Wilks?a, co dawało wartość punktową. Współczynnik ten wyznaczany jest na podstawie masy ciała, co stwarza szanse walki o wysokie lokaty także lżejszym atletom. Zawodnik, który zdobył największą liczbę punktów wygrywał konkurencję.

Siłacze na ławeczce Najlepsze wyniki uzyskali:

1. Szymon Wiliczkiewicz (kompania 1), waga 83,9 kg, wyciśnięty ciężar 120 kg
  2. Tomasz Chmielewski (kompania 2), waga 84,5 kg, wyciśnięty ciężar 120 kg
  3. Krzysztof Środa (kompania 3), waga 114,9 kg, wyciśnięty ciężar 150 kg
  Siłacze na ławeczce Siłacze na ławeczce

(22.05.09)