Ars longa, vita brevis

Data publikacji 07.06.2011

Kolejni słuchacze przychodzą i odchodzą, przemijają jak pory roku i tak jak one czasami powracają w mury Szkoły.

Ars longa, vita brevis Kolejni słuchacze przychodzą i odchodzą, przemijają jak pory roku i tak jak one czasami powracają w mury Szkoły. Niektórych z nich wykładowcy zapamiętują na dłużej. Kilkoro ze słuchaczy kursu podstawowego znalazło sposób, aby zapisać się na zawsze w historii Szkoły. Kierując się łacińską sentencją Ars longa, vita brevis (sztuka jest wieczna, życie krótkie), postanowili połączyć swoje talenty i wspólnie zagrać w szkolnym zespole muzycznym AWANS.

Ars longa, vita brevis Właśnie trwają próby przed kolejnym występem. Tym razem będzie to czerwcowy koncert z okazji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Policyjnym. W repertuarze AWANSU znajdą się jak zawsze prawdziwe muzyczne perełki.

Ars longa, vita brevis Obecny skład zespołu tworzą: wokalistki - post. Estera Chilimoniuk, post. Katarzyna Nowakowska, gitarzyści - post. Łukasz Rudziks, post. Krystian Wiśniewski i post. Paweł Korotyniec oraz perkusista - post. Mariusz Bondarowski.

Ars longa, vita brevis Katarzyna Nowakowska (z KPP w Słubicach) śpiewa od czasów liceum, gdzie razem z przyjaciółmi założyła zespół Moment. Krystian Wiśniewski (z KPP w Sulęcinie), poza grą na gitarze, gra także na saksofonie i klarnecie, natomiast Paweł Korotyniec (z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Zielonej Górze), to wielbiciel punk rocka. Ostre brzmienie jest także domeną pasjonata motocykli, Mariusza Bondarowskiego (z KPP w Świdnicy).

Zespół AWANS powstał w 2000 roku. W ubiegłym roku zagrał 18 koncertów, występując podczas szkolnych uroczystości, a także grając dla mieszkańców Piły i powiatu pilskiego, m.in. z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Święta Marii czy Marszu Zdrowia.

Zobacz materiał filmowy

Ars longa, vita brevis Ars longa, vita brevis

(21.05.09)