Przeciwko przestępczości gospodarczej

Data publikacji 07.06.2011

Przeciwko przestępczości gospodarczej Przestępczość gospodarcza jest zjawiskiem, które przynosi znaczące straty Skarbowi Państwa. Przeciwdziałanie tego rodzaju przestępczości, z racji jej specyfiki, wymaga rozległej wiedzy. Problematykę tę zgłębiać będzie 57 słuchaczy kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej. Przeciwko przestępczości gospodarczej Zgłębiać oni będą między innymi wybrane zagadnienia prawa cywilnego i gospodarczego, istotę przestępstw popełnianych na szkodę przedsiębiorstw ubezpieczeniowych, przestępstw bankowych, przestępstw związanych z wykorzystaniem kart płatniczych, przestępstw na rynku kapitałowym, legalizacji dochodów uzyskiwanych z działalności przestępczej tzw. prania pieniędzy, przestępstw związanych z funkcjonowaniem dotacji i funduszy celowych, wybranych przestępstw na szkodę finansowych interesów Unii Europejskiej. Ważnym elementem szkolenia jest przekazywanie wiedzy na temat metod wykrywania i zwalczania przestępstw z wykorzystaniem komputerów i internetu, tzw. cyberprzestepczości.

(11.05.09)